O Firmie

O Firmie

Profitia jest firmą z polskim pochodzeniem o całkowicie polskim kapitale. Powstała w 2010 roku, na bazie najlepszych doświadczeń wyniesionych z firm consultingowych na całym świecie. Od tego czasu Partnerzy i ciagle powiększający się zespół pomagają największym firmom w Polsce w usprawnieniach procesów zakupowych, niejednokrotnie tworząc od podstaw strategie, zespoły i narzędzia.

 

Staramy się by nasza wiedza pomagała nie tylko w znacznej poprawie wyników finansowych firm, ale również w budowaniu efektywnych zespołów i procesów.

 

Mamy ambicję aktywnego uczestnictwa w budowie i rozwoju wiedzy z zakresu zarządzania strategicznego i operacyjnego na polskim rynku, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy zakupowej.

 

Nasi eksperci są uznanymi trenerami, coachami, współautorami artykułów w prasie biznesowej i publikacji akademickich. Prezentowali i szkolili z najlepszych praktyk zakupowych zarówno pracowników wiodących polskich koncernów, lokalnych firm, jak i studentów studiów magisterskich, podyplomowych oraz programów MBA.

Czym się kierujemy?

Transparentność

Ważne jest dla nas, by prowadzone przez nas działania biznesowe były jawne i oparte na zasadach uczciwej konkurencji.

Efektywność

Kierujemy się tym, by działania przeprowadzane dla Uczestników naszych Grup Zakupowych przynosiły jak największe korzyści, nie tylko finansowe.

Zorientowanie na klienta

W naszych działaniach najważniejszy jest sukces oszczędnościowy Uczestników Grup. Naszą rolą jest tylko doradztwo i pomoc.

Etyka

Od siebie i innych wymagamy przestrzegania najwyższych standardów etycznych, a także dbamy o najwyższą jakość naszych produktów i procesów.

Naszą misją jest pomoc w efektywnej realizacji procesów zakupowych.

Zespół Zarządzający

Łukasz Mazurowski

ŁUKASZ MAZUROWSKI

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY

22 lata doświadczenia

 

 

Mariusz Turek

MARIUSZ TUREK, MCIPS

PARTNER

18 lat doświadczenia

 

 

Wiktor Rak

WIKTOR RAK

ASSOCIATE PARTNER / HEAD OF CIPS POLAND

15 lat doświadczenia

 

Monika Osiecka

MONIKA OSIECKA

SENIOR MANAGER / HEAD OF PEOPLE & CULTURE

14 lat doświadczenia

 

Zespół Zarządzający

Łukasz Mazurowski

ŁUKASZ MAZUROWSKI

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY

18 lat doświadczenia

 

Doświadczenie zawodowe: Accenture, A.T Kearney (praktyka zakupowa CEE)

Obszary specjalizacji:

Branża finansowa, FMCG, energetyczna. Kompleksowa restrukturyzacja zakupów; Programy oszczędnościowe Zarządzanie zmianą w zakupach.

Doświadczony konsultant i menadżer projektów zakupowych. Doradzał największym firmom regionu w branżach: surowcowej, produkcyjnej, telekomunikacyjnej oraz finansowej. Prowadził projekty zakupowe mające przede wszystkim na celu poprawę efektywności w zakupach poprzez wdrożenie zaawansowanych i innowacyjnych rozwiązań procesowych oraz organizacyjnych. Doradzał w kilkudziesięciu procesach negocjacyjnych wspieranych metodyką harvardzką, które przyniosły ponad 500 mln rocznych oszczędności.

 

Od początku działalności zawodowej związany z zakupami. Karierę rozpoczął z Accenture współtworząc innowacyjny portal handlu między przedsiębiorstwami. Spędził ponad 1 rok w Chinach prowadząc własną działalność i poznając tajniki specyficznych negocjacji z przedstawicielami Państwa Środka. Powrócił do konsultingu, najpierw do Accenture, później związał się na ponad 5 lat z A.T. Kearney – wiodącą globalną firmą doradczą, przede wszystkim w zakresie zakupów.

 

Jako trener/ coach współpracuje z BIG FISH oraz Katedrą Logistyki SGH.

Zespół Zarządzający

Mariusz Turek

MARIUSZ TUREK, MCIPS

PARTNER

18 lat doświadczenia

 

Doświadczenie zawodowe: A.T Kearney, Deutsche Post World Net Business Consulting, Kolaja & Partners

Obszary specjalizacji:

Branża naftowa, energetyczna, gazownicza, FMCG, logistyka. Ocena i wdrożenie strategii zakupowych, mapowanie i usprawnienia procesów, due diligence, modelowanie finansowe. Szkolenia.

Doświadczony konsultant i menadżer projektów zakupowych. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w doradztwie strategicznym, w szczególności w obszarze optymalizacji zakupów oraz usprawnienia procesów biznesowych.

 

Swoje doświadczenie doradcze zdobywał w pracy dla wiodących firm doradztwa strategicznego – Kolaja & Partners, Deutsche Post Inhouse Consulting oraz A.T. Kearney. Realizował z powodzeniem projekty konsultingowe w Polsce, Niemczech oraz na Litwie. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz prestiżowego programu studiów CEMS Masters In International Management.

 

Do obszarów jego specjalizacji należą optymalizacja kosztów zakupowych, budowa organizacji i procesów zakupowych, restrukturyzacja oraz integracja po fuzji. Projekty, w które był zaangażowany, przyniosły łącznie ponad 200 mln zł potwierdzonych, trwałych oszczędności zakupowych.

Zespół Zarządzający

Wiktor Rak

WIKTOR RAK

DYREKTOR

15 lat doświadczenia

 

Doświadczenie zawodowe: Deutsche Bank, Biuro Analiz Sejmowych

Obszary specjalizacji:

Branża petrochemiczna, budowlana i spożywcza. Definiowanie optymalnych procesów zakupowych, zarządzanie zmianą. Certyfikacje CIPS. Szkolenia.

Doradca biznesowy ze specjalizacją w modernizacji funkcji zakupowej. Ponad 13 lat doświadczenia zawodowego w realizacji projektów w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych.  

Działający w środowisku międzynarodowym ekspert w obszarze Procurement łączący świat zakupów ze świadomością biznesową z wyraźnymi przykładami nieustannego doskonalenia i zwiększania efektywności procesów biznesowych. Rasowy konsultant umiejętnie łączący bliską współpracę z Klientami z budowaniem dla nich wartości. 

 

Aktualnie odpowiedzialny w PROFITII m.in. za współpracę z brytyjskim Chartered Institute of Procurement and Supply w Europie Środkowo-Wschodniej w zakresie certyfikacji korporacyjnych i indywidualnych. Zwolennik funkcji zakupowej opartej na analityce danych i zidigtalizowanych procesach. Twórca kategoryzacji zakupowych w największych polskich przedsiębiorstwach. Profesjonalny organizator zmian w firmach łączący wysoką dojrzałością biznesową i nacisk na efekt. Uwielbia zarządzać przedsięwzięciami angażującymi wielu wymagających interesariuszy.  

Zespół Zarządzający

Monika Osiecka

MONIKA OSIECKA

SENIOR MANAGER / HEAD OF PEOPLE & CULTURE

14 lat doświadczenia

 

Zakupowe doświadczenie zawodowe:  PKN ORLEN, CIECH S.A.

Obszary specjalizacji:

branża produkcyjna i bankowa. Rozwijanie kompetencji, analiza luk kompetencyjnych, projektowanie i wdrażanie programów rozwojowych i motywacyjnych. Zarządzanie zmianą. Szkolenia oraz mentoring.

Doświadczony manager z kilkunastoletnią praktyką w pracy w Zakupach i dla Zakupów. Zdobywała doświadczenie zakupowe w polskich Grupach Kapitałowych o międzynarodowym zasięgu. Podejmowała wyzwania związane m.in. z wdrażaniem i umacnianiem zakupów centralnych, zarządzaniem zespołem w strukturze macierzowej, minimalizowaniem maveric spend oraz wdrażaniem nowych procedur i platform zakupowych. 

 

W PROFITII pomaga Klientom w efektywnej realizacji procesów zakupowych poprzez projekty optymalizacyjne, certyfikację korporacyjną CIPS oraz szkolenia rozwijające kompetencje zakupowe. Opiekuje się również obszarem People & Culture, budując i rozwijając Zespół ekspertów – pasjonatów łączących świat zakupów i consultingu.